ZOO Ostrava – unikátní a ohrožená zvířata

22. 5. - 2. 7. 2023

Ostrava - náměstí Jih, Poliklinika FNO, Bělský les, DOV

Krásná edukativní putovní výstava pro ZOO Ostrava, kterou budete moci spatřit v průběhu šesti týdnů na několika místech v Ostravě.

Zoo Ostrava chová přes 6000 zvířat ve více než 450 druzích. Každé ze zvířat je něčím zajímavé a něčím výjimečné. Chov některých z nich je v ostravské zoologické zahradě unikátní v evropském nebo dokonce i celosvětovém měřítku. Pro výstavu jsme vybrali 12 takových unikátních zvířecích představitelů. Na výstavě se můžete dozvědět např. o největší skupině kočkodanů Dianiných v lidské péči na světě, o supech odchovaných v Zoo Ostrava, kteří dnes létají ve volné přírodě nebo o tajuplných nočních příbuzných slonů – damanech. Představíme Vám také druhy, které již byly v přírodě vyhubeny a jejich jedinou nadějí na přežití je chov v zoologických zahradách. Všechna prezentovaná zvířata najdete v Zoo Ostrava.

Reportáž z výstavy na TV Polar (od 02:15 min.)

Instalace výstavy: 22.5. – 4.6. na náměstí OV-Jih, 5.6. – 18.6. před Poliklinikou FNO v Porubě, od 19.6. do 2.7. v Bělském lese a na festivalu Colours of Ostrava 19.-23.7.2023.